Tak rozpoczęliśmy miesiąc październik.

4 kategorie maratonu na górskich ścieżkach: trasa rodzinna: 5 km trasa mini: 22 km trasa mega: 47 km trasa giga: 72 km oraz zabawa rowerowa dla milusińskich: 200 m, 400 m, 800 m.

Punkt medyczny z lekarzem (Rafał Wąsek), karetką i załogą oraz 2 patrole na trasie maratonu.

Zdjęcia:       https://www.facebook.com/pg/fmsm.o.nysa/photos/?tab=album&album_id=1746903448684726

Spokojnie na zabezpieczeniu do 15:00, potem meldunek z trasy, alarmujący: złamanie otwarte, noga. Teren trudny, patrol 2 dotarł do poszkodowanego następnie karetka z zespołem. Dojazd w pobliże niemożliwy. Nosze, sprzęt, leki i jakieś 400 m piechotą. Na miejscu okazało się na szczęście że nie jest to złamanie otwarte. Pacjent w szoku bólowym. Wywiad, badanie urazowe, pomiary parametrów, dostęp do żyły. Leki, zabezpieczenie uszkodzonej kończyny, ułożenie na "desce" jednocześnie wezwaliśmy karetkę systemową do przetransportowania poszkodowanego do szpitala w Nysie. Karetka, podobnie jak i nasza utknęła w grząskim gruncie... Pomógł nam traktor i lina holownicza. Na tego typu zabezpieczeniach trzeba być przygotowanym na wszelkie niespodzianki.

Serdeczne podziękowania dla okolicznych mieszkańców za pomoc i traktorzyście który pomógł nam i karetce PRM wrócić na trasę.

Więcej zdjęć:   https://www.facebook.com/pg/fmsm.o.nysa/photos/?tab=album&album_id=1746923458682725

Korzystając ze strony msm.nysa.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Więcej o plikach cookie w msm.nysa.pl możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności