Takie podziękowanie!
Co jakiś czas przeglądam waszą oddziałową stronę. Zauważam na niej nie tylko bardzo dobrą sprawozdawczość z działalności medycznej i socjalnej ale również - co mnie bardziej cieszy - materiały formacyjne. Ostatnio informacja o różańcu czy uczestnictwie we mszy św. w pierwszy piątek miesiąca budzi mój podziw.

Jako Zakon Maltański mamy wszystkie instrumenty (nie tylko te medyczne) aby nie tyle służyć co ewangelizować.
Ewangelizacja jest dziś obroną i świadectwem wiary, zachętą do kroczenia za Chrystusem. To właśnie do tego Zakon Maltański ponad dziewięć wieków temu został powołany.

Dziękuję za wzorową służbę, również tą poprzez środki masowego przekazu, poprzez internet. Swoją postawą służby bliźniemu zachęcajcie innych potencjalnych wolontariuszy, zwłaszcza młodych (kadetów).

W dniu naszego założyciela bł. Gerarda, również patrona ratownictwa medycznego życzę aby zawsze dodawał odwagi do męskich decyzji związanych z rozwojem osobistym i maltańskim.
Niech nam wszystkim dodaje siły, wiary i wskazuje drogę ku świętości i Chrystusa, bo taki mamy wszyscy cel.

Z Bogiem.
Marek Grzymowski - Kawaler Zakonu Maltańskiego.

Korzystając ze strony msm.nysa.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Więcej o plikach cookie w msm.nysa.pl możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności